مجموعه دادیز شما را به خرید بهترین انواع سبزیجات خشک، رب انار و ترشیجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار پخش سیرترشی همدان

آنچه در این مقاله میخوانید...

روش تهیه سیرترشیمرکز فروش سیرترشی همدان

در تهیه ترشی های مختلف مانند سیر ترشی از همه سرکه و نمک نمی توان در ترشی استفاده کرد. سازنده باید استانداردهای سرکه را کاملاً رعایت کند. از اینرو جهت اطلاعات بیشتر درباره بازار پخش سیرترشی همدان می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

بازار پخش سیرترشی همدان

روش تهیه سیرترشی

روش تهیه سیرترشی

بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در سال ۱۳۷۷ ، این استان دارای ۴۴۰ هکتار مساحت تولید سیر خشک است و می تواند سالانه ۶۰ هزار تن سیر خشک تولید کند. با اعلام این ارقام در تولید سیر در استان همدان ، این استان رتبه اول تولید و کشت سیر را دارد. علاوه بر این ، تقریباً ۶۰ درصد از تولید سیر در کشور متعلق به استان همدان است.

سیرها از نظر رنگ ، اندازه و کیفیت متفاوت هستند. در زیر سه نوع سیر را بررسی می کنیم. سیر سفید همانطور که از نامش پیداست ، این سیر سفید رنگ است. و این نوع تولید سیر در ایران بسیار رایج است و یکی از سیرهای پرمصرف است. سیر صورتی رنگ این سیر صورتی است و یکی از مزایای آن نسبت به نوع قبلی مقاومت آن در برابر سرما و رطوبت است.

سیر قرمز این سیر بیشتر در مناطق جنوبی کشور یافت می شود و سریعتر از سیرهای دیگر است. کارخانه های تولید سیر در ایران بسیار متنوع و متعدد هستند ، این به دلیل فراوانی تولید سیر در ایران است. در نگاه اول ، اکثر مردم ممکن است باور کنند که ترشی ها فقط مارک های تجاری تجاری هستند. در حالی که بسیاری از کارخانه ها و کارگاههای کوچک سیر ترشی تولید می کنند ، اما در زمینه بسته بندی کار چندانی نمی کنند.

چنین کارگاه ها و کارخانه هایی محصولات ترشی سیر خود را به شرکت ها و کارخانه های دیگر می فروشند تا کارخانه و شرکت با بسته بندی زیبا و شیک وارد بازار شوند. تهیه سیرترشی به این صورت است که ابتدا سیر را بشویید و در آبکشی بریزید تا آب آن گرفته شود. وقتی سیر کاملاً خشک شد ، سرکه نخل و سرکه بالزامیک را با سیر مخلوط کنید.

سیر را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه در سرکه بجوشانید. مراقب باشید سیر خرد نشود. پس از سرد شدن سیر ، آن را در ظرف مناسب برده و روی آنها سرکه بریزید تا سرکه سیر را بپوشاند. در نهایت ، ظروف را محکم ببندید و در مکانی تاریک نگهداری کنید و منتظر بمانید تا سیر ترشی شما آماده شود.

مرکز فروش سیرترشی همدان

مرکز فروش سیرترشی همدان از آنجایی که رنگ ترشی سیر خانگی با گذشت زمان تیره می شود و طعم بسیار خوشمزه ای پیدا می کند و از سیر تازه و سرکه مرغوب استفاده می شود ، قیمت فروش ترشی سیر خانگی بیشتر است. گران تر از صنعتی اما در تهیه ترشی های صنعتی چون سیر را در سرکه می جوشانند رنگ آن تیره می شود و این رنگ به طور طبیعی به دست نمی آید. از این رو مشتریان گرامی می توانند برای خرید به مرکز فروش سیرترشی همدان مجموعه ما مراجعه کنند.

خانم محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه دادیز شما را به خرید بهترین انواع سبزیجات خشک، رب انار و ترشیجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
error: Content is protected !!